Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Umre’nin Yapılışı

2 sene önce
499 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Umre’nin Rüknü
Umre’nin rüknü, Beytullah’ın etrafını yedi kere veya daha fazla tavaf etmektir.

Umre’nin Vacipleri
Umrenin iki tane vacibi vardır: Birisi Safa ile Merve arasında sa’y etmek, ikincisi ise saçları tıraş etmek veya kısaltmaktır.

Umre’nin Şartları
İhrama girmek umrenin şartıdır. Mekke’de bulunanlar, Hill bölgesinde ihrama girerler. Mekke dışından umre yapmak üzere ihrama girmek isteyenler ihrama, hac için ihrama girdikleri mikatta girerler.

Umre’nin Yapılışı
Umre yapmak isteyen bir kimse soyunur, hac bahsinde lirttiğimiz gibi temizlenir ve şöyle söyler:
“Allah’ım, ben umre yapmak istiyorum, bunu bana kolaylaştır ve benden kabul eyle.” Sonra telbiye okur.İşte umrenin ihramı budur. Mekke’ye girdiğinde Beytullah’ı tavaf eder, sonra Safa ile Merve arasında yedi defa sa’y eder. Sonra saçını tıraş eder veya kısaltır. Bunları yapanların umreleri tamamlanmış olur.

Umre’nin Rüknü Umre’nin rüknü, Beytullah’ın etrafını yedi kere veya daha fazla tavaf etmektir. Umre’nin Vacipleri Umrenin iki tane vacibi vardır: Birisi Safa ile Merve arasında sa’y etmek, ikincisi ise saçları tıraş etmek veya kısaltmaktır. Umre’nin Şartları İhrama girmek umrenin şartıdır. Mekke’de bulunanlar, Hill bölgesinde ihrama girerler. Mekke dışından umre yapmak üzere ihrama girmek isteyenler ihrama, hac için ihrama […]

Reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.