Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hz.Gavsul A’zamın Resulullah (sav) İle Canlı Görüşmesi

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 5 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Hz. Pir’in Resulullah (sav) İle Canlı Görüşmesi

Şeyh Şerif Ebu Abdullah Muhammed b. Kasım Ezherî b. Ebu Mefâhir Hüseynî Bağdadî dedi ki;
“550 senesinde Şeyhimiz Şeyh Muhyiddin Abdulkadir (ks)’in meclisinde hazır bulundum. O gün mecliste yaklaşık on bin kişi vardı. Şeyh Ali b. Hîtî de Şeyh’in karşısında okuyucu kürsüsünün yanında oturuyor idi. Birden onu uyuklama aldı. Bunun üzerine Şeyh; “Sessiz olun.” dedi. Onlar da hemen sustular. Nefeslerinden başka bir şey duyulmuyordu denecek kadar sessizleştiler. Sonra Şeyh kürsüden indi ve Şeyh Ali’nin önünde edeple durdu. Dikkatle ona bakmaya başladı. Sonra Şeyh Ali uyandı ve Şeyh ona; Rüyanda Rasûlullah’ı mı gördün?” dedi. Şeyh Ali: “Evet” dedi. Hz. Şeyh: “O sebeple edeple davrandım. Sana ne tavsiye etti?” dedi. Şeyh Ali:
“Senden ayrılmamamı” dedi.
Şeyh Ali’ye Pir’in “O sebeple edeple davrandım” sözünün manası soruldu. O, Şeyh Abdûlkadir (ks) bana dedi ki “Senin rüyada gördüğünü ben uyanıkken gördüm.” dedi.
Ravi dedi ki; “O gün bu sebeple yedi kişi öldü. Onlardan kimi mecliste öldü, kimi de bayılıp evine götürüldü ve sonra da o gün evinde öldü.”

Reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.