Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Neden Kadiri Tarikatına Girmeliyiz ?

4 sene önce
2.224 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

 Neden Kadiri Tarikatına Girmeliyiz ?

            1) Gavsul Azam Abdülkadir Geylaninin Müridlerinin Derecesi: Abdülkadir Geylaniye müridlerinin derecesini sordular dediki:Bizim tarikatımıza yeni giren bir mürid diğer şeyhlarin bin müridine bedeldir.Bu başlangıç ve ortada olan müridlerimin halidir.Amma kamiller ( bu yolda ilerleyenler ) akılların ötesindedir.

           2) Allah-u Tealanın Abdülkadir Geylaniye Bir Defter Vermesi: 

Allah-u Tealanın ona verdiği defterde kıyamete kadar tarikatının devam edeceği ve ona mürid olacakların isimlerinin isimlerinin yazılı olduğu Behçetül Esrar kitabında geçmektedir.

         Abdülkadir Geylani Hazretleri buyurdu:

Bana bir dosya verildi.Kıyamete kadar halife ve müridlerin isimleri yazılıydı.Rabbim bana “Ya Abdülkadir bunları sana bağışladık” dedi.Cehennem malikine sordum tarikatıma bağlı olan müridlerden (kadirilerden) hiç kimse cehennemde var mı ? Dedi ki : Allah-u Teala’nın İzzet ve Celaline yemin olsun ki yoktur. 

          Abdülkadir Geylani Hazretleri buyurdu:

      Benim elim müridimin üzerinde, göğün yerin üzerinde olduğu gibidir.Eğer müridim iyi değilse ben iyiyim.Rabbimin İzzet ve Celaline yemin olsun ki: Onun huzurundan sizleri alıp, beraber cennete gitmeden kıyamet gününde ayağımı kaldırmam.

          Abdülkadir Geylani Hazretleri buyurdu:

     Allah-u Teala hiçbir müridimin cehenneme girmeyeceğine dair bana söz verdi.Kim ben kadiriyim diye kendisini bana intisap ettirirse (Kadiri tarikatına girerse) onu kabul ederim ve ona yönelirim.Birde Münker ve Nekir den hiçbir müridimi kabirde korkutmayacağına dair söz aldım.

          3)Allah-u Teala’nın Abdülkadir geylaninin tarikatına girenlere verdiği müjde: Allah-u Teala ilham yoluyla Abdülkadir Geylaniye dedi ki:”Ey Abdülkadir ben sana söz veriyorum: Hiçbir müridin tövbesiz bu dünyadan çıkmayacaklar ve onların ruhlarını imansız almayacağım.İmanlarını kurtaracaklar.” ( Tefrihu’l Hatır sayfa:29)

           Abdülkadir Geylani Hazretlerine sordular;

   “Biri senin tarikatına girse yada intisap etse fakat senden ders almazsa veya senin hırkanı giymezse (senden sonra kadiri şeyhlerine bağlansa) dostlarından sayılabilir mi?”

Hz. Abdülkadir Geylani şöyle cevap verdi;

“Her kim bana intisap ederse Allah-u Teala onu kabul eder.O benim dostlarımdan olur.Her kim benim dergahımın önünden geçerse muhakkak ki Allah-u Teala onun ahirette azabını hafifletir.”

Reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.