Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Sıhhat Elbisesini Giydirdiği Kişinin 65 Sene Hiçbir Ağrı Çekmediği

6 yıl önce
1.171 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 5 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Sıhhat Elbisesini Giydirdiği Kişinin 65 Sene Hiçbir Ağrı Çekmediği

Şeyh Ebu Muhammed Ali b. Ebu Bekir Yakubî anlatıyor: “Efendim Ebu Hasan Ali b. Hıtî elimi tuttu ve Efendim Şeyh Muhyiddin Abdulkadir’e getirdi ve ona: “Bu benim evladımdır.” dedi.
Bunun üzerine Şeyh, üzerindeki elbiseyi çıkarttı; onu bana giydirdi ve: “Ey Ali! Afiyet (sağlık-sıhhat) elbisesini giydin mi?” dedi. Şeyh Ebu Muhammed Ali dedi ki: “Onu giymiş bulunduğum altmış beş senedir şikâyet ettiğim bir ağrım olmadı.”
Şeyh Ebu Muhammed Ali dedi ki: Aynı şekilde Şeyh Ali b. Hîtî beni yine Şeyh Abdûlkadir’e getirdi ve bana: “Ondan batini bir hırka iste” dedi. Ben de istedim. Bunun üzerine Şeyh Abdûlkadir (ks) biraz başını öne eğip durdu ve ondan çıkıp bana ulaşıp bitişen nurdan bir şimşek gördüm. Hemen o an kabir ashabını ve hallerini, makamlarında da melekleri görür oldum. Onların çeşitli dillerdeki tesbihlerini işittim. Her insanın alnındaki yazgıyı okudum ve büyük haller apaçık şekilde bana keşfolundu. Bunun üzerine Hz. Pir bana:
― “Al onu, korkma!” dedi. Şeyh Ali b. Hıtî de ona:
― “Onun aklının gitmesinden korkuyorum!” dedi.
Bunun üzerine Şeyh Abdûlkadir (ks) eliyle göğsüme vurdu ve içimde serap şeklinde bir şey gördüm. Böylece gördüğüm ve işittiğim şeylerden korkmaz oldum. Hala şu ana kadar melekût âleminin yollarında o şimşeğin nuruyla aydınlanıyorum.

Reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.