Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kıyamete Kadar Bütün İnsanlara Hz.Pir’den Feyz Geleceği

3 sene önce
1.566 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Kıyamete Kadar Bütün İnsanlara Kendisinden Feyz Geleceği

İmam Rabbanî “Mektûbât” kitabında der ki;
“Allah-u Teâla’ya جل جلاله ulaştıran yollar iki tanedir.
1. Nübüvvet yolu,
2. Velayet yolu,
Kutup, evtad, nukebalar ve diğer evliyalar Allah-u Teâla’ya جل جلاله bu yoldan ulaşırlar. Bu yoldan feyzin ilk vasıtası Hz. Ali (ra)’dir. Sonra Hz. Hasan (ra) ve Hz. Hüseyin (ra) ve on iki imam vasıtasıyla kendi zamanındaki evliyalara ulaştı. Ne zaman ki, Allah-u Teâla جل جلاله (bizleri feyzinden ve bereketinden mahrum eylemesin!) Abdûlkadir Geylani’ye sıra gelince bu görevi kıyamete kadar kendisine verdi. Kıyamete kadar kutuplara, gavslara ve bütün evliyalara onun vasıtasıyla feyz ve bereketler ulaşacak.
Abdûlkadir Geylani (ks) bir şiirinde bunu şöyle ifade etmiştir:
“Herkesin güneşi doğdu ve battı bizim güneşimiz (yolumuz) ise kıyamete kadar batmayacak.”
“Cenab-ı Hakk, kullarından birini veli yapmak dilerse, o kimse Efendimiz’in صلى الله عليه وسلم huzuruna getirilir. Peygamber Efendimiz صلى الله عليه وسلم “Bu kişiyi alınız, evladım Seyyid Abdulkadir’e götürünüz. Velilik Makamına layık olup olmadı-ğını ve kabiliyetini görsün” buyurur. Bu emir üzerine o kişi, Hz. Pir’in huzuruna getirilir. Hazret-i Gavs’ul A’zam, şayet o adam Velayet Makamına layıksa ismini Muhammedî deftere yazıp, kendi mührüyle mühürler. Sonra Rasul-u Ekrem Efendimiz’e صلى الله عليه وسلم takdim eyler. Bu yazı üzerine Peygamber Efendimiz صلى الله عليه وسلم emreder ve o kimseye velayet hilati, Hazret-i Gavs’ul A’zam ‘ın eliyle giydirilir. Bu suretle Velayet Makamına getirilen Veli; gayb ve şehadet âleminde kabul görüp tanınır.
Bu vazife kıyamete kadar Hz. Pir Abdûlkadir Geylani (ks)’ye aittir. Bu görevde kendisine evliyadan kimse ortak değildir. Bütün asır ve zamanlarda kendisinden kutuplar, gavslar ve evliyaların hepsi faydalanır ve yardım alırlar.

Reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.