Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Peygamber Efendimizin Ayak İzlerinin, Hz. Pir’in Omzunda Bulunması

7 yıl önce
3.897 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 5 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Peygamber Efendimizin Ayak İzlerinin, Hz. Pir’in Omzunda Bulunması

Hz. Pir Abdûlkadir Geylani (ks), Miraç Gecesinde Peygamber Efendimiz’i gördü. Bu mübarek gecede, “Velayeti Muhammediye makamı” ve “Mahbubluk Veraseti Hilati” ile şereflendi.
Hz. Pir Abdûlkadir Geylani (ks)’den nakledildiğine göre kendisi şöyle dedi: “Dedem Miraç’a çıktığında, Sidretu’l -Müntehaya ulaşınca, Cebrail durdu ve “Ya Muhammed! Bir parmak ucu geçersem yanarım” dedi. Allah جل جلاله “insanların ve cinlerin seyidinden istifade etmem için, benim
ruhumu o makama gönderdi. O’na ve O’nun aline ve ashabına salat ve selam olsun. Onunla şereflendim ve ben büyük nimetlere kavuştum. Yüksek verasete ve hilafete eriştim. Burağın yerine geçtim. Hatta dedem Resulullah sırtıma bindi. “Kâbe Kavseyn” makamına ulaşana kadar dizginlerim elindeydi. “Ey oğlum, ey gözümün nuru! Benim bu iki ayağım senin boynunda, senin ayakların ise, Allah-u Teâla جل جلاله’nın bütün velilerinin boynundadır” buyurdu.
Evliyaullah iki kısımdır: Bir kısmı kesbî (çalışarak, çokça ibadet ederek), bir kısmı vehbî (yani Allah’ın seçtiği) kullardır. Bu makam ibadet edilerek, çalışılarak elde edilemez. Bütün tarikat ehline feyizler ondan gelecektir. Kıyamete kadar bu vazife kendisinindir. Hazret-i Mehdi (as) gelince bu vazife ona devredecektir.

Reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.